Chord

Chord

Historie a popis

Havajská kytara Chord se vyráběla od roku 1959 již v Hradci Králové. Byla vyrobena pod značkou Neoton. Vyráběla se v době, kdy se již v Československu vyráběly z dnešního pohledu klasické elektrické kytary: Grazioso, Futurama, Star ap.

Havajská kytara Chord je z masivu. Na rozdíl od Ariosa a Akordu nemá krytý snímač. Používá tři ovládací prvky. Kobylka je překryta kovovým krytem. Hlava již na rozdíl od Ariosa překryta není

Zkušenosti s nástrojem

Zkušenosti s tímto nástrojem nemáme, protože hra na něj je zcela odlišná od hry na elektrofonickou kytaru. Proto můžeme tento nástroj posuzovat jen po stránce řemeslné. Při posuzování řemeslného a konstřukčního zpracování to vypadá, že se na rozdíl od staršího Ariosa a Akordu jedná o konstrukčně „lidovější“ a pravděpodobně levnější nástroj. Což ale rozhodně neznamená, že by byl řemeslně špatně zvládnutý! I z dnešního hlediska nových technologií je dobře zpracován a celkový stav je dobrý.

Vzhledem k tomu, že je k dispozici poměrně málo fotografií s havajkou Chord, zahrnuli jsme do fotogalerie co nejvíce fotografií (co se nám prozatím podařilo technicky umístit). V druhé části galerie jsou fotografie této havajky, na které byly provedeny některé úpravy. I tak jsou fotografie velice zajímavé (Foto: Matthew – děkujeme).

Pokud byste kdokoliv měli nějaké zkušenosti s touto kytarou, neváhejte a pošlete nám je. Rádi zveřejníme.


Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

  1. karel popelka:

    Mam ho a prodám. Nabídněte.

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.