Disco

Disco

Historie a popis

České „esgéčko“ vypadá velice příjemně. Jeden Humbucker, „skoropevná“ kobylka a hlasitost s korekcemi.

Zkušenosti s nástrojem

Je to velmi lehká kytara. Bohužel kusy, které máme k dispozici, nemají extra dobré vlastnosti. Samozřejmě je to jejich stářím, ale je mnoho výrazně starších Jolan, které jsou dnes ihned použitelné. Pravděpodobně tento typ Jolany patřil mezi lowendové výrobky. Pokud máte jiné zkušenosti, rádi je zveřejníme.

Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

 1. KubBasak:

  Nieje to bežný nástroj, ale podarilo sa mi v rukách držať 2 kusy, jeden mal číslo výroby ak si dobre pamätám okolo 1300, bol to nástroj, ktorý mal hrozne nepohodlný krk, farba bolá tmavá, až bordová, na zvuk si nepamätám, vtedy sme boli nadšený zo všetkého čo sa dá zapojiť a hrá to. Prvý kúsok čo som držal v rukách má podstatne svetlejšu farbu, na Jolaňácke pomery výborne drží ladenie a má úplne skvelý krk, keď som si zadovážil Squiera, tak mi inak jeho subtílny krk pripadal oproti Jolane Disco tlustý. Lak trochu praská a chválabohu ide fakt o pomerne tenkú vrstvu, tak dáva gitare dýchať, najvac sa mi pozdáva jej spojenie s ľahkým skreslením a jemne stiahnutou tónovou clonou, krásny bluesový drevený zvuk. Ale tak, mal som šťastie, táto gitara ma výrobné číslo 0045.

 2. mario22:

  Zdravim kupim kamen na tuto gitaru, pripadne cely strunnik, a jeden ladiaci kolik, pripadne celu sadu. Ponuknite, dakujem.

 3. leeter:

  Stal jsem se majitelem této kytary a musím říct, že je to nástroj, kde se dost šetřilo. v.č. 0909, červenooranžová barva. Slabá vrstva laku (který kupodivu drží, i když má tendence k loupání a je popraskaný) na velmi lehkém dřevě. Má malé tělo-330×400×40 mm. Hmatník je z nějakého dřeva, které se tváří jako mořený buk, ale ruku do ohně bych za to nedal. Rozměr u nultého pražce 47mm. Krk je nalakován stejně jako kytara a při hře je takový trochu tupý… nedrží se ani dobře, ani špatně a v porovnání s tělem působí lehce mohutně. Kytara se převažuje dopředu (od pupku), protože kolik na popurh nějaký blbec umístil mezi šrouby ke krku… doprostřed těla. Rozhodně to neni kytara na metal. Při velkém zkreslení to není zvuk, který by se mi líbil. Za to bych využití viděl u přehrávek ac dc , blues, jazz, pop. Na čistém kanále nebo lehkém zkreslení je doma a zvuk je velice příjemný, taky dost závisí na aparátu. Když se naladí, drží. Díky nultému pražci se struny v (dnes už vyjetém) plastovém ořechu většinou nezadrhávají. Poťáky mi chrčí, ale to je stářím. Mechanika je typická Jolaňácká. Konstrukce kobylky se mi ale dost líbí, funguje jako strunník i kobyla zároveň, drží a tah strun ten plíšek k ohybu ani za ty roky nepřiměl. Jen šroubečky na nastavení výšky kamenů jsou dost ulámané. Všechno se nastavuje plochými šrubováky, stejně tak i u snímače, který má na jedné straně jeden a na druhé dva šrouby sloužící k nastavení výšky a náklonu snímače. Předchozí majitel nechal absolutně povolenou výstuhu krku, takže dlouholetý tah strun nepatrně prohnul krk- docela je to u barré slyšet, ale vypadá to, že bude ok a bude docela obstojně ladit. Je to hezkej nástroj, ale na podium bych ho moc netahal. Pokud nějaká Jolana bude srovnávaná s čínskou výrobou, asi by jí tahle byla nejblíž, ale přecejenom má něco do sebe.

 4. leeter:

  jurho94: asi jo… ale máloo :) http://www.youtube.com/watch?…

 5. jurho94:

  dobry den ja chcem kupit jolanu disco ale neviem ci sa ro oplati moze sa teraz v roku 2009 najist este suci kus jolany disco na normalne hranie?

 6. wiclloriX:

  Já(16) vlastním tuto kytaru už dva roky a jsem s ní spokojen. Strýc(40) od kterého jí mám na ní hrál už od roku 1988 a byl s ní také velice spokojen.

 7. lubochlast:

  Vôbec si nepamätám, že by som v nejakej predajni disco videl /roky 1986–1993/. Koľko bolo vyrobených kusov? Vo všetkých predajniach mali galaxisky, proximy, najprv kramery /asi za 16 tisíc/ neskôr syrinxy, jantárky.

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.