Ferry Smítka

Ferry Smítka

Dobrý den , posílám pár fotek z mé sbírky.

kytara: Našel jsem ji před lety v bazaru, visela v koutě na prádelní šňůře. Měla asi tři struny, na hlavě roztřesenou rukou napsáno (zřejmě lekem na nehty růžové barvy) JUANITA, mechaniky byly rozřezané (1×3) ze staré španělky a přibité!! hřebíčky. Krk lehce do luku a chyběl pickquard. Přesto mi padla do oka a koupil ji. Koupil jsem nové mechaniky, vyrobil pickquard a známý kytarář se postaral o krk (nejedná se o krk se šroubovací výztuhou). Po čase jsem náhodou objevil u jiného kytaráře floating snímač Gitona Rellog (neměl kablík) a ten mi ho za 50,– Kč rád prodal. A jak jsem se dozvěděl byl to originál snímač z mé kytary, přinesl mu ho majitel onoho bazaru. Přidělal jsem jeden volume potenciometr, nový jack out a bylo. Po natažení nových strun už jen mohl vychutnávat sametové tóny tohoto vintige nástroje. Jelikož na kytaře jsem nenašel žádné info o výrobci malinko jsem pátral. Známý mi přinesl německý katalog firmy Hoyer kde byla kytara velmi podobná té mé. Po dalším hledání jsem však objevil další informace a myslím že se zřejmě jedná o Arch top kytaru německé firmy Herrnsdorf ze 60´let. Každopádně skvěle vypadá a hraje dodnes.

bassa: Koupil jsem ji v bazaru a byla v dezolátním stavu. Neměla struník, pickquard, kobylku a asi polovinu pražců (druhá polovina byla v žalostném stavu). Její původní rudá barva byla zvětšiny oloupaná na holé dřevo. Barvu jsem tedy odstranil úplně a chybějící součástky vyrábím svépomocí (kytara je stále v renovaci). Jedná se o německou basskytaru StarBass ze 70´let.

Ferry Smítka

Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.