Další kytary na serveru Jolana.CZ

Jolana

Zde budeme přidávat další zajímavé kytary, které nenesou sice logo Jolana, ale jsou dle našeho názoru také velice zajímavé. Sekci jsme nazvali „Jolana“ i přes to, že se nejedná o Jolany. A to z jediného důvodu: odkaz na tuto sekci je www.jolana.cz/jolana .

Začínáme s kytarou, která je stará více než 20 let a je z technického hlediska velmi zajímavá: Casio DG-20 – MIDI kytara !

Historie a popis:

Casio DG-20 – MIDI kytara  – se vyráběla od roku 1987. Je to konstrukčně velmi zajímavý nástroj. Obsahuje v sobě jednoduchý zvukový modul, který známe z klávesových nástrojů (oblíbené externí moduly – syntezátory bez klaviatury propojené přes MIDI). Mimo to, že může hrát ........ připravujeme další podrobnosti…

Zkušenosti s nástrojem:

Casio DG-20 – MIDI kytara – Na tuto „kytaru“ se hraje obdobně, jako na běžnou kytaru. Má na sobě nylonové struny stejné tlouštky (b) a nevadí, když si je nenaladíte zcela přesně :-) – resp. ladí se přibližně všechny stejně. Způsob hry je samozřejmě trochu jiný: musí se velmi dobře „artikulovat“, není tam samozřejmě možnost např. protáhnout strunu ap. Radost ze hry není dána u tohoto nástroje tím, „jak je na něj výborně hraje“, ale tím, co z toho pak může lézt. Je to nástroj vhodný spíš na velmi zajímavá sóla. Samozřejmě ne každý rejstřík na syntezátoru s tímto nástrojem reaguje správně (musí se to na syntezátoru případně nastavit), ale je to každopádně zajímavé, když člověk hraje jako na kytaru a z reproduktorů je slyšet např. flétna ap. U perkusivních zvuků je třeba pečlivě nastavit hodnoty citlivosti ap. na externím zvukovém modulu nebo na keyboardu. Zvuky, které jsou ve vestavěném modulu, nejsou zrovna moc věrné. Je to pravděpodobně dáno i použitým vnitřním reproduktorem. Ale bicí, které si můžete pustit, jsou již poslouchatelnější. Zajímavostí je, že lze nástroj provozovat i na baterie. Vylézt s ním někde u táboráku, co by bylo, co ??? :-) :-) :-)


Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.