RK bass

RK bass

Historie a popis

Basová kytara RK bass se vyráběla v Krnově od roku 1987. Jedná se o poslední basovou kytaru vyráběnou pod značkou Jolana v Krnově. Konstrukce a vzhled nástroje kopíruje basskytaru NS Stuart Spector a Warwick včetně průběžného krku. Vyráběla se i v bezpražcovém provedení. Bohužel však ne pro čs. trh. Tělo má pěkný ergonomicky zpracovaný tvar (viz foto). Elektronika je pasivní se dvěma degulátory hlasitosti a tónovými clonami. Má klasicky jeden singl běžný a jeden půlený. Všechny mechanické díly (vč. kobylky a ladících mechanik) jsou výrobky Jolany.

Zkušenosti s nástrojem:

Čekáme na Vaše zkušenosti … :-)


Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

 1. dudi:

  Mám ji i s origo účtenkou.....pošlu na mail fotku.
  Tuším, že stála 9.800,– Kč…což je palba na tu dobu

 2. MrDopas:

  Ahoj lidi. Tuhle baskytaru mám doma. Snažím se jí prodat je v perfektním stavu. Skoro se na ní nehrálo. Chci se zeptat jestli ji někdo nechce koupit. Prodávám ji za 6500 i s kufrem myslím že je to rozumná cena. Chtěl bych vědět kolik tahle baskytara stála když byla poprvé na trhu neboli se začínala prodávat.

  Děkuji

 3. Roland Hamaj:

  Zhanam nahradne diely na RK bass beriem vsetko co ponuknete
  0903 828 314

 4. Roland Hamaj:

  Hladám schemu zapojenia a náhradné diely na RK bass hlavne ladiacu mechaniku, potaky, snimace, a kufor prosim pomozte cenu akceptujem

 5. Jolana.cz:

  Přeposlaný píspěvek od Romana:
  Roman writes:

  Mě jsem asi desítku tuzemských baskytar, tato byla poslední. Drahá na svou dobu byla, to ano. Koupil jsem první kus, měla krk do vrtule,vrátili mi peníze a v jiném městě koupil jiný, dobrý kus. Dlouhá menzura mi nevadila vzhledem k mým tělesným parametrům a dlouhým prstům. Co mi však nesedlo-průřez krku.Měl jsem pocit, že hraji na hrubě a neergonomicky opracované poleno. Bolelo z něj zápěstí, to Jantar nebo stará Diamant měla krk příjemnější.Nástroj poměrně lehký, krásně tvarovaný \„na pupek\“. Ostudné knoflíky na potenciometrech-přístrojové knoflíky a lá n.p. Tesla. To už i o hodně levnější Jantar měla knoflíky krásné.
  Mechanika slušná, snímače mi však nepřišly nijak zajímavé. Poměrně tupé, krycí plast tak měkký, že několik přetáhnutí trsátkem a byly ohlodané. Dodaná šňůra se stále kroutila, dělala smyčky, letěla jako první. A ten tvrdý kufr? Kamarádi z kapely mu přezdívali \„fekál\“, úasně biologicky zapáchal, asi klihem, nebo polstrováním. Nepomohlo ani několikatýdenní větrání a napouštění intim spreji.Spolehlivě mi odpudil několik potenciálních Lidušek. A elektrika? Bastl opět a lá Tesla, malé potenciometry, guláš.
  Na to, kolik nástroj stál a co měl kopírovat, měl spoustu nedostatků a nedodělků. Dost poplatný své socialistické současnosti. Škoda. Na pohled krásný kus, ale… Po letech jsem měl v ruce jeho zahraniční vzor a málem se mi zatočila hlava z provedení a hlavně ze zvuku. Pravda, cena byla někde jinde…
  Jinak, až najdu, schéma dodám, někde jej mám.

 6. jenicek:

  Pro KLEMENTA. Prosím o zaslání schéma zapojení strašně by mi to pomohlo na mail jenicek.n@centrum.cz předem díky

 7. Jolana.cz:

  Re: Klement: Pokud byste byl ochoten návod a schema zaslat na email redakce(zavináč)jolana.cz v co nejlepším rpzlišení, rádi zveřejníme :-) Díky předem.

 8. Klement:

  Já ji mám od roku 1991 a stále na ni hraju je perfektní.Mám Popis a návod vč.schématu zapojení.

 9. jenicek:

  souhlasím s Tomášem je fakt skvělá hraju na ni dodnes a nemůžu na ni dopustit akorát mě zlobí poťáky. Scháním schéma zapojení vypadá to že majitel přede mnou do toho nějak zasahoval.Kdyby někdo z vás měl schéma tak mi ho prosím pošlete na Email díky

 10. Tomas.Pleva:

  Jak už jsem tady někde psal – podle mě nejlepší basa. Hrála výborně bez zapojení do elektriky – naproti irisu, galaxisu a jantarce. Měl jsem problém s tím, že nebyla stabilní nakrku – přepadávala díky dlouhému krku a měla dllouhou mensuru, ale vzpomínám na ní rád. No možná taky proto, že jako na jedninou z bas, jsem na ni měl pevný kufr. :)

 11. karel:

  Strašně se mi tenhle Warwick tenkrát líbil. 10000,– ale byly v roce 1987 neskutečný prachy. Tak čtyři průměrný měsíční platy odhaduju.

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.