Proxima I.

Proxima I.

Historie a popis

Jedná se o masivní kytaru, která se vyráběla v Krnově od roku 1982. Je osazená dvěma humbuckery a odpovídajícím počtem ovládacích prvků – 2× hlasitost a 2× korekce. Humbuckery i celá konstrukce je vpodstatě shodná s velmi rozšířenou Galaxis kytarou. Má také volnou kobylku a tremolo.

Zkušenosti s nástrojem

Vzhledem ke konstrukční shodnosti s „Galaxiskou“ má i stejné výhody a nevýhody: zejména jsou dané použitou volnou kobylkou. Jinak kytara vypadá velmi kultivovaně. Její „perleťový“ lak je efektní a celkové provedení je pěkné.

Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

 1. Bukin:

  Ahoj, dostal jsem se k této kytaře, je podepsána členy kapely Synové Výčepu tedy i Františkem Sahulou, zajímalo by mne zda nemáte někdo informaci zda ji Sahula nebo někdo z kapely někdy vlastnil.

 2. erXo:

  mam 13 rokov som zo slovenska, sice to nie je podstatne…hrame s kapelou (tiez vsetci okolo trinastky) a ja hram na elektrickej gitare. hram prave na tejto proxime I. a musim povedat, ze je to super gitara. nevymenil by som za nic na svete, ani za niejaku 7 strunovku od Ibanezu. je to moja prva elektricka gitara (dovtedy som hral na ce-ckovom Stagu) a myslim, ze je najlepsia, na akej som kedy hral. len by ma zaujimalo preco tu nieje moj odtien :D moja je taka hneda s napisom „FUCK AND DRINK“…

 3. Tompson17:

  Mám černou Proximu se světlou hlavou, a docela fajné. má sice tuhý některý mechaniky a občas nedrží ladění, ale hraje se na ní moc hezky a i zvuk je poměrně v pohodě. má sice poměrně vysoko snímáky oproti tělu, ale kraje se na ní parádně. jednu věc ale musíte k ní mít. stojan. asi milionkrát mi spadla díky svému hezkému skosení těla. je to taky moje první kytara, dostal jsem jí od strýce a za nic na světě jí nedám, neprodám a nezruším…je to můj začátek toho, za co mohu dnes být vděčný.

 4. lubochlast:

  Vlastnil som proximu I. modrú metalízu asi 5 rokov. Proxima je už na prvé uchopenie nemotorná. Snímače sú šmejdy a krk je príliš hrubý. Zle sa na nej hralo a dokonca v prestávkach chytala rádio. Túto gitaru odporúčam tak nanajvyš zberateľom. Pokiaľ chce začiatočník gitaru,tak nech si kúpi jolana strat je to delo. Mám aj diamantku. Nasucho hrá dobre, ale tie snímače....... Už si to málo pamätám ale proxima I. bola o 200 korún drahšia ako galaxis. Tú mal kolega s kapely a to bola ešte vetšia hrôza. Jednu proximu I. si ešte zaobstarám, ale nebudem na nej hrať. Len si ju zavesím na stenu.

 5. Budvar:

  :) mám trošku jinout proximu I. :)

  http://budvar.wz.cz/…/proxima.jpg

  Má první kytara :)

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.