Rubín

Rubín

Historie a popis:

Jolana Rubín se vyráběla od roku 1973 v Hradci Králové.

Zkušenosti s nástrojem:

Čekáme na Vaše zkušenosti :-)


Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

 1. sobi:

  Túto gitarku mi kúpila mama keď som mal asi 11 rokov. Bolo to, keď tak rátam v nejakom 1977 mom. Stála 1550 Kčs. Bola to jej celá výplata a keď že sme žili dosť chudobne, asi to nebola ľahká kúpa. Táto gitarka bola na svoju dobu veľmi pekne urobená, mala pekný skôr neutrálny zvuk. Stále si na ňu spomeniem, no a samozrejme aj na svoju druhú gitarku od Jolany a to bola notoricky známa IRISKA, „takmer“ verná kópia Telecastra.
  Škoda, že Jolana skončila tak ako skončila. Keď sa dnes prejdem po MUZIKERI a vidím tú záplavu gitár od 100 EUR, Jolana asi nemala šancu prežiť.

 2. Repulsion01:

  Za málo peněz, málo muziky. Použité materiály (hlavně dřevo) a komponenty nic moc. Šroubky měly po čase tendenci vypadávat. Mám ji pořád na půdě, ale hrát už se na ni moc nedá, protože hmatník je po stranách vykládaný jakousi umělou hmotou, která měla nejspíš imitovat slonovinu. No a tato umělá hmoty jaksi věkem zdegradovala, popraskala a drolí se.

 3. VpeterV:

  Ja sa práve chystám jednu kúpiť.
  Nieje síce v najlepšom stave a potrebuje úpravy napr. nemá vstupný jack.
  bude to moja prvá elektrická takže neviem aký jack tam ide.
  odpíšte prosím či nono alebo stereo jack.

 4. dusanpantucek:

  No, s Rubínem přímo zkušenosti nemám, ale kdysi se mi dostal do ruky Kolor. Je to totéž, akorát má jinou hlavici. Hrála moc hezky – kulatý tón (pro pololubovky charakteristický).Pendrek jsme tomu ale tehdy rozuměli, kromě toho, že se nám líbil zvuk jsme ji neuměli takřka vůbec seštelovat. Kdybych ji dostal do ruky dnes, nastavil si výšku strun, doladil oktávy… atd. asi by hrála ještě mnohem lépe. (Mluvil jsem po telefonu s člověkem, který ji dnes má, nemůže si ji vynachválit a v žádném případě nechce prodat :-) ).

 5. Jerry:

  Chtěl bych se zeptat, co na ni říkáte. Nemáte s ní někdo zkušenosti? prosím

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.