Strat

Strat

Historie a popis

Jolana Strat se vyráběla od roku 1989 v Hořovicích. Dva humbuckery s přepínačem dávaly kytaře zajímavé zvukové možnosti. Kobylka je pevná – bez tremola, což je její přednost. Dále má dva humbuckery (2×2 singly), přepínač, regulátor hlasitosti a korekce. Struny procházejí tělem ze spodní strany.

Zkušenosti s nástrojem

Autor fotografií červeného Strata pan Adamík nám napsal: „… Strat v.č. 1789, hraje velmi dobře a těch dvou tisíc co jsem za ni dal nelituji. Akorát na knoflíku potenciometru chybí nerezové kolečko. Jinak je ve výborném stavu…“. Děkujeme velice

Čekáme na Vaše další zkušenosti :-)

Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

 1. leeter:

  A ještě detail… Mechaniky i po 20 letech drží tak, jako na žádném jiném mém nástroji. Stačí ladit jednou za měsíc, když ji špatně neopřu a nejsou velké výkyvy teplot :)

 2. leeter:

  Tak jí mam doma taky… Bezvadný kus dřeva. Na sucho hraje neuvěřitelně. Jenom ty snímače sem musel vyměnit, ten zvuk po zapojení… to se nedalo. Narozdíl od strat1 to bylo opravdu něco hnusnýho. Čekal sem, že ty snímače budou totožné, budou mít velký výstupní signál, ale chyba lávky, po zapojení sem myslel, že hraju na galaxisku se saphirama. Taky tam je naprosto zprasená elektronika, to muselo zapojovat malý dítě… Po výměně kobylkového snímače hraje celkem obstojně, po překopání elektroniky to bude téměř profi nástroj. Taky mě oproti strat1 zklamal hmatník. U strat1 mám eben a tady je palisandr. Ale to je jenom estetická záležitost. Hraje se na ni VÝBORNĚ, je dost inspirativní, krk akorát do ruky, nízký dohmat pevná kobyla. Krk je z naprosto nádherného javoru, tělo bude tuším taky z javoru. Je to nádherná a po výměně snímačů velice dobrá kytara.
  http://leeter.rajce.idnes.cz/Jolana_Strat/

 3. leeter:

  cerma: márdí hraje na strat1

 4. cerma:

  hraje na ni zpevak a kytarista z Vypsane fixy .. ale nevim zda na Strat 1 nebo Strat.. Docela ji shanim ale nikde neni :-/ Pokud mate tak nabidnete, staci mi pouze „drevo“ – sel bych do rekonstrukce… Ale nesmi byt poskozeny ..

 5. csillagkapu:

  ja mam takuto istu doma modru v dost dobrom stave len kolyky boly menene lebo sa jeden zlomil teraz mam uplne nove a drzia lepsie ako drzaly stare okrem nich je vseetko v originalnom a dobrom stave .Keby mal niekto zaujem tak mi napiste email mam v profile . Hra krasne snimace su ciste a uplne bez sumu .Ja by som na ne vymenil len 2 veci mechaniku lebo pomaly zacina hrdzaviet a nie je na nej paka a prazce lebo su uz miestamy od strun trochu zarezane .Takze ked ma niekto zaujem tak sa ozvyte ked chcete poslem aj foto diki

 6. AndreasCZ:

  Jednou jsem tuto kytaru měl v ruce ovšem ve velmi upravené verzi. Se zvukem jsem nebyl příliš spokojený, ale myslím, že to bylo spíše způsobeno nevalným technickým stavem nástroje.

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.