Studio

Studio

Historie a popis

Lubová kytary Jolana Studio se vyráběla od roku 1970 v Hradci Králové. Měla dva snímače, které bylo možno kombinovat pomocí sady spínačů. Je to nástroj konstrukčně obdobný např. se slavným Tornádem.

Zkušenosti s nástrojem

Kytara zveřejněná na začátku fotogalerie má výborný dohmat i zvuk. A to jak akusticky, tak i elektricky. Hraje se na ní opravdu dobře. Jsou na ní na lubovku neobvykle tenké struny „devítky“ od firmy Gibson, ale asi i právě proto je hra tuto kytaru velmi příjemná a drží ladění.

Bohužel zde byly použity konstrukčně velmi problematické spínače, které se dávaly na lubovky Jolany mnoho let – pomocí pérkových kontaktů, které jsou po mnoha letech často ve velmi špatném stavu. U tohoto kusu vedla situace až nutnosti jejich vyřazení… Tyto spínače jsou také na fotografiích uvedených níže. Velmi pěkný popis jak je opravit je uveden u kytary Tornádo (resp. jsou na tento popis odkazy).


Vaše komentáře

Napište cokoliv k této kytaře: zejména Vaše zkušenosti, postřehy, opravy a doplnění textu a vše, co by mohlo ostatní zajímat. Obecné informace prosíme pište do OBECNÉ DISKUSE. Jakékoliv materiály, fotografie, delší texty a ostatní prosíme zašlete na náš e-mail

 1. Barankin:

  sar: 16. 8. 2011 v 22:52

  Jsem majitelkou jedné takové červené krasavice. Nehraju, zdědila jsem ji. Chtěla bych ji prodat. Může mi někdo z vás odborníků napsat, kolik za ni mám tak chtít?? děkuju moc

  Dobré odpoledne. Já bych si přál, aby na kytaru (na snímku), a koupit. Jak mohu kontaktovat? Můj e-mail: serkazm@gmail.com

 2. sar:

  Jsem majitelkou jedné takové červené krasavice. Nehraju, zdědila jsem ji. Chtěla bych ji prodat. Může mi někdo z vás odborníků napsat, kolik za ni mám tak chtít?? děkuju moc

 3. maroxe:

  Práve som sa stal majitelom tejto krasnej gitary. Je to nadherna gitara a oproti Tornadu sa mi paci ze ma kompletny aspon tej jeden vyraz v tele.
  Zhanam na nu kobylku a pliesok cez ktory idu 4 sroby a drzia pokope telo a hmatnik. Nemáte niekto na predaj? Aspon kobylku, pliesok si prinajhorsom vyrobim.

  mail na mna:
  maroche@gmail.com

  Dakujem

 4. majmo:

  Pechy: Pardon, moje chyba, v odkazu na konci byla tečka, měl jsem si toho všimnout :)

 5. majmo:

  Pechy: bohužel mi to píše „Soubor nenalezen“

 6. Pechy:

  Majmo – zkus mrknout sem http://www.jolany.wz.cz/Zapojenie.htm. Poslední schéma.

 7. majmo:

  Zdravím, před nedávnem jsem si koupil tuhle skvělou Jolanu a mohu říct že je opravdu skvělá, ale potřeboval bych do ni zapájet kondenzátory které v ní chybí a vyměnit pár káblíků, bohužel jsem na ni nenašel el. schéma a nemám se čeho chytit, nemohl by mi tedy někdo kdo má jolanu kompletní schéma nakreslit ? Díky! :)

 8. besnovinka:

  Hoši,nemá někdo jednu plonkovní vibrapáku na studio? (ne,toto není vtip)

 9. besnovinka:

  „Kdyby se Brian May narodil a hrál v ČR, používal by Jolanu studio.“

 10. jaby:

  a ještě jedno: http://youtube.com/watch?…

 11. jaby:

  kouknete se na tohle video: http://youtube.com/watch?…

  líbí???hraje to fakt pěkně

 12. kokrhel:

  Cau
  Jsem majitelem tohoto kusu a musim dodat ze ma krasny kulaty jazovy zvuk. Bohuzel snimace jsem musel vymnenit, klavesy na prepinani nemam funkcni takze to je jako na les paulech akorat ze tam je spolecna clona pro oba.

Přidejte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.